Nejbližší akce

Anketa

Kvalita webu

Kontakt

Provoz zajišťuje:
ITV Public, s.r.o.
Žebětínek 59
612 00 Brno
Czech Republic

Redakce (korespondence):
ITV Public, s.r.o.
Americká 3
120 00 Praha 2


Email:
redakce@bojovesporty.cz
obchod@bojovesporty.cz
INFO

Otokodate dojo
Člen ČSTV: Ano
Česká republika - Jihomoravský kraj

MÍROVÉ A ŠLECHETNÉ BOJOVÉ UMĚNÍ

Hakkoryu založil Okuyama Yoshihara shodaisoke (nar. 21.2.1901 v prefektuře Yamagata, zemřel 26.11.1987 v prefektuře Saitama) dne 1. června 1941 obřadem HAKKORYU TAISO HOKUKUSAI (obřad veřejně oznamující duchům SHINTO narození nového bojového umění Hakkoryu). Od tohoto dne Okuyama Yoshihara shodaisoke vystupuje pod pseudonymem "Ryuho", což znamená "Páteř draka". Hakkoryu zdědilo historii klasického BUJUTSU datovaného zpět do 8. století v přímé linii DAITORYU rodiny Takeda. HONBU DOJO (hlavní dojo) je v Omiya v prefektuře Saitama v Japonsku. Na konci 2. světové války bylo Hakkoryu (a stále je) zcela mírové a šlechetné bojové umění a mistr Okuyama nikdy nehodlal měnit něco jeho filozofie.
Po celém světě praktikuje Hakkoryu jujutsu více než milion lidí v Omiya a v dalších mezinárodních školách. Miliony ostatních se o Hakkoryu jujutsu dověděli prostřednictvím spisů, demonstrací nebo památek.
Hakko ("osm světel") je jméno, které mistr Okuyama dobře zvážil a dal svému stylu jujutsu. Hakko takto užívané mistrem Okuyamou odráží velkou národní hrdost, kterou je možno vyjádřit formou jeho stylu sebeobrany.
Filozofie naznačuje, že ve světelném spektru je osm barev. Sedm z těchto barev jsou podřízené červené, což naznačuje tajnou sílu Hakkoryu jujutsu. Těchto sedm barev, o kterých mluví mistr Okuyama, jsou co do složení velmi slabé, nicméně jsou překvapivě silné ve vývoji. "Červená" symbolizuje zemi vycházejícího slunce - Japonsko. Osmá barva, fialová, odhaluje a vytváří sedm dalších barev, nicméně samotná je tak silná jako ostatních sedm barev společně. Fialová je také barva loajality a v Japonsku reprezentuje císaře a nejvyšší čest.

FILOZOFICKÝ OBSAH

"JU" vyplývá z myšlenek:
* jemnost
* vlídnost
* láska
* radost
* přizpůsobivost

Ve škole Hakkoryu se studenti učí jednat přizpůsobivě a flexibilně oponovat útočníkovi. Všechno, co se praktikující Hakkoryu učí, je být soustavně čestní, přátelští a jemně se chovat k útočníkovi.

JEMNOSTÍ ZVÍTĚZIT

Foto

Členové

Nick Jméno Příjmení Adresa Mail Detail
otokodate - - - - Detail

Online Chat

svátek má  
dnes je  

Inzerce