Nejbližší akce

Nejbližší akce

Anketa

Kontakt

Název
Adresa
Město

Články

Yamaue Aiki Jutsu

Soke Jimmy Keido Yamaue
宗家 ジンミ啓道山上
Soke Jimmy Keido Yamaue je jedním z nejvýznamějších přestavitelů Budo 武道. Bojová umění praktikuje již přes 50 let a své zkušenosti získal během mnoha let studia v Japonsku, Číně, ale také v Evropě a Americe. Pochází z váženého samuraiského rodu, jehož rodovým znakem je tachibana 橘 - jeden z druhů citroníku. Narodil se v roce 1946 a absolvoval univerzitu Ritsumeikan v Kyótó v Japonsku.
Je obtížné říci, kdy přesně začal s Aiki Jutsu 合氣術, protože se narodil v budo rodině. Jeho otec ho učil judo 柔道 a chiropraktické techniky, u jednoho ze svých strýců studoval goju-ryu karate 剛柔流空手 a jeden z jeho dědečků ho učil aiki jutsu 合氣術 a aikido 合氣道. Dědeček - Takuma Hisa (1895-1979) byl velkým mistrem daito-ryu aikijujutsu 大東流合氣柔術 a zakladatelem Takuma-kai v Japonsku. Vznik Yamaue-ryu Aiki Jutsu lze tedy zobrazit následovně: Takeda Aiki Bujutsu → Daito-ryu Aikijujutsu → Yamaue-ryu Aiki Jutsu.
Soke také studoval shorin-ji kempo 少林寺拳法 (japonská varianta šaolinského kung-fu obsahující také techniky Daito-ryu) a mnoho druhů čínského kung-fu. Ve světe je známý jako 10. dan Yamaue-ryu Aiki Jutsu 山上流合氣術 a 10. dan Nord Shaolin Kung-fu 北少林拳 (nový systém podobný Shorinji Kenpo, obohacený o více technik Aiki Jutsu). Obdržel mnoho "budo" ocenění, zejména pak členství v Hall of Fame.
Soke Yamaue je buddhistickým knězem císařského kláštera Daikaku-ji 大覚寺 (Klášter Velké Paměti) a hlavně sagského císařského kláštera Daisho-ji 大聖寺 (Klášter Velké Svátosti) a v Evropě pracuje jako kulturní atašé obou těchto klášterů.
Všichni mají možnost studovat společně se soke Yamaue. Vyučuje Jujutsu 柔術, Aiki Jutsu 合氣術, Kobudo 古武道 a Nord Shaolin Kung-fu 北少林拳 po celém světě.
(stránka 1 / 0)   

Online Chat

svátek má  
dnes je  

Inzerce

Reklama