Nejbližší akce

Kontakt

Provoz zajišťuje:
ITV Public, s.r.o.
Žebětínek 59
612 00 Brno
Czech Republic

Redakce (korespondence):
ITV Public, s.r.o.
Americká 3
120 00 Praha 2


Email:
redakce@bojovesporty.cz
obchod@bojovesporty.cz
INFO

Jiei-jutsu
10.03.2010

Jiei-Jutsu
Jedná se o efektivní sebeobranu založenou na mnohaletých praktických bojových zkušenostech. Původní sebeobranný systém dostává název JIEI-JUTSU Matsumata Ryu. Jako doplněk sebeobraných technik, jsou k systému přiřazeny i  základní techniky Batto-Jutsu (techniky tasení meče, v čechách známé spíše jako Iaido).
Vzhledem k velkému množství bojových umění by mohli veškeré definice JIEI-JUTSU splývat s jinými směry sebeobraných systémů, ale vzhledem k výhradnímu individuálnímu přístupu ke studentům se jedná o velmi efektivní ucelený sebeobranný systém.
Zakladatel Jiei-Jutsu - Toshiro Matsumata
Narodil se 28.05.1914 v malém japonském městečku Nara. (poblíž Kyota) Život prožil velmi aktivním životem, při studiu Karate, Jiu-Jitsu, Kenjutsu a Batto Jutsu. Na konci druhé světové války začal mistr studovat Win Tsun Kung-fu aby po dlouhých letech studia a praktikování ruzných bojových umění vytvořil nové bojové umění. Vybírá opravdu učinné techniky ze všech bojových systému aby vytvořil vlastní systém a styl, který má s tradičními formami společné pouze základní techniky a názvy. Jedná se o efektivní sebeobranu založenou na mnohaletých praktických bojových zkušenostech. Systém dostává název JIEI-JUTSU Matsumata Ryu. Jako doplněk sebeobraných technik, přidává k systému i základní techniky Batto Jutsu (Muso Shinden Ryu). Poslední léta svého života zasvětil mistr studiu Reiki a dalším relaxačním cvičením.

Dne 04.06.2003 přichází svět o jednoho z nevětších mistrů bojových umění.
JIEI-JUTSU je moderní bojové umění sebeobrany. Skládá se z mnoha přesně popsaných technik pádů, úderů, kopů, porazů, přehozů, pák, podmetů a držení. Toto umění je založeno na rodinném stylu Matsumata. Základ tvoří Jiei- Jutsu, Kenjutsu a Battojutsu (jsou zde patrny i další prvky z jiných bojových umění). Jsou zde vyučovány i základní techniky boje s nožem a krátkou tyčí. Největší důraz je kladen na sebeobranu.JIEI-JUTSU využívá kruhových pricipů při odvracení útoku.

Pokud se dá vůbec definovat podobnost JIEI-JUTSU s dalšími sebeobranými systémy, pak nejpodobnějším známým systémem je třeba Musado, Aikijutsu nebo Shorinji Kenpo.
9. písmen, 9. základních stupňů, 9. mistrovských stupňů, 9. odvětví ke zdokonalování, tvoří celek.Bojové umění sebeobrany, založené mistrem Toshiro MATSUMATA dne 6.9.1969. Název Jiei-Jutsu tvoří tři znaky KANJI 自衛術 zároveň jsou to dvě slova :

•JIEI - znaméná sebeobrana
•JUTSU - znamená umění (styl, technika)

Převzato:
jiei-jutsu.cz
zobrazeno: 10135 x

Diskuze

diskuze

Online Chat

svátek má  
dnes je  

Inzerce