Nejbližší akce

Kontakt

Provoz zajišťuje:
ITV Public, s.r.o.
Žebětínek 59
612 00 Brno
Czech Republic

Redakce (korespondence):
ITV Public, s.r.o.
Americká 3
120 00 Praha 2


Email:
redakce@bojovesporty.cz
obchod@bojovesporty.cz
INFO

Muso Jikiden Eishin Ryu
20.02.2010
-M-

Sekiguchi Kómei-Sensei dnes říká:

 " Nihon Kobudó Iai-Jutsu je umění, které cvičením s pravým mečem umožňuje rozvoj a zdokonalování osobnosti a bojového ducha bez nebezpečí, že zraníte jiného člověka. Počet lidí, kteří toto bojové umění nadšeně cvičí se den ode dne zvyšuje. A to nejen v Japonsku, ale na celém světě. Je pro mě velkým zdrojem štěstí, že lidé na celém světě následují cestu Iai, a tím zažívají skutečné přátelství."
 
Jeho moto:
Iai Shushin – Zdokonalování osobnosti cvičením Iaidó.

Na doporučení Sekiguchi Soke je Pawel Slawatycki členem Nihon Kobudo Kyoukai. 

 

Pawel Slawatycki byl zplnomocněn Senseiem Sekiguchim 21. Soke jako Schibucho pro Českou Republiku. Schibucho je představitel pro danou zemi. Reprezentuje školu, a zastupuje soke (velmistra). Je ve svém regionu zodpovědný za vývoj a úroveň Muso Jikiden Eishin Ryu.
 


Iaijutsu je tradiční formou japonského umění meče. Trénink zahrnuje mimo jiné batto (tasení meče), kumitachi (cvičení s partnerem), suburi (cvičení s mečem) a tameshigiri (přesekávání bambusu). Při cvičení se používá shinken (ostrý meč) a bokken (dřevěný meč).

Jaké jsou výhody Iaijutsu?

Komei Juku Muso Jikiden Eishin Ryu Iaijutsu vám v průběhu času napomůže zlepšit:
Soustředění
Sebekontrolu
Respekt k druhým
Fyzickou kondici
Rychlost reakce
Sebedůvěru
Odpovědnost
Bojové schopnosti

Zrovna tak, jak důležitá znalost a porozumění technik Muso Jikiden Eishin Ryu, tak je důležitý i duševní přístup a celkový postoj k tréninku. Sekiguchi Sensei věří, že cvičení Iai připraví studenty lépe zvládat jejich životní situace.
Například kladením vyšších nároků na sebe samého, spíše než na ostatní napomáháte rozvíjet osobní a mezilidské vztahy. Máte li vysoké nároky sám na sebe, pak, jak dochází k postupnému zlepšování, i vy se stanete užitečnějším pro ostatní a to nejen v dojo, ale i v každodenním životě.

Převzato:
komeijuku.cz

 zdroj: youtube.com
zobrazeno: 7389 x

Diskuze

diskuze

Online Chat

svátek má  
dnes je  

Inzerce