Nejbližší akce

Kontakt

Provoz zajišťuje:
ITV Public, s.r.o.
Žebětínek 59
612 00 Brno
Czech Republic

Redakce (korespondence):
ITV Public, s.r.o.
Americká 3
120 00 Praha 2


Email:
redakce@bojovesporty.cz
obchod@bojovesporty.cz
INFO

Yoseikan
10.03.2010

Yoseikan
Yoseikan Budo je bojové umění spojující prvky kempo karate, aikijutsu, goshin jutsu, judo, kendo a iaido. Je to unykátní bojový systém, který využívá sílu a energii soupeře.Yoseikan Budo má i svoji sportovní podobu. Skládá se z pěti disciplín. Je to klasický zápas beze zbraně, zápas s nožem, zápas s dlouhým mečem, zápas s jednoručním mečem a kata / stínový box /.Yoseikan Budo je velmi účinný a efektivní způsob sebeobrany beze zbraně i se zbraňí. Není to pouze bojové umění, ale i životní filozofe.
YOSEIKAN  formy: Yoseikan Aiki, Yoseikan Kenpo , Yoseikan Bajutsu ,  Yoseikan Karate,  Yoseikan Iaido                
                                  Yoseikan Kenjutsu ,  Yoseikan Training , Yoseikan Sparring, Yoseikan Goshin-Jutsu
 
Historie Yoseikan Budo

Minoru Mochizuki - 1907 - 2003 
- asistent Jigora Kana / zakladatel Juda /, - asistent Moriheie Uyeshiby / zakladatel Aikido / - jeden z největších  reprezentantů bojových umění 20 - tého století - expert v používání tradičních japonských zbraní.
 - Minoru Mochizuki byl první, kdo v 50 - tých letech přiblížil a seznámil Evropu s Aikido – obzvlášť  ve Francii.
Vlastní mimo jiné i  tyto technické stupně: 10. Dan Aikido, 9.Dan Jiu Jitsu, 8.Dan Iaido.
V roce 1934 otevírá v Japonsku svoji školu, které dává název  Yoseikan. Po odchodu do důchodu odevzdává všechna práva týkající se školy svému nejstaršímu synovi Hiroo Mochizuki-mu.

Hiroo Mochizuki – narozen v roce 1936 v Shizouke / Japonsko /
 - učil se od takových mistrů, kterými byli: otec Minoru, Morihei Uyeshiba, Kushida, Myoko, Otsuka, Mishihara.
V roce 1957 se poprvé dostává do Evropy, přesněji do Francie, kde rok a půl učí Aikido a založí školu Shotokan Karate. Po ukončení Veteriny v Tokiu se opět vrací do Francie v roce 1963, kde propaguje a učí styl Wado ryu Karate, který osobně považuje za dynamičtější a mobilnější než ostatní  styly Karate a mimo to nadále učí Aikido školu svého otce / Yoseikan Aikido /. Mistr Hiroo Mochizuki byl spoluzakladatelem EKU / Evropská Unie Karate / a zároveň i jejím technickým komisařem. Navíc se stal trenérem francouzského národního mužstva Karate, které v roce 1972 přivedl k titulu Mistrů světa. Koncem 70 - tých let zakládá školu podle vlastní ideje: Yoseikan Budo.


Název Yoseikan dává na počest otcovy školy. V názvu Budo se  snažil obsáhnout vlastní myšlenku zkomponováním více prvků: Yoseikan Kempo Karate, Yoseikan Kobudo, Yoseikan Aikido a Yoseikan Jiu Jitsu.
Dnes už 72 - letý mistr vlastní tyto technické stupně:  8.Dan Aikido, 8. Dan Jiu Jitsu, 7. Dan Karate, 7. Dan Iaido, 7. Dan Judo, - expert v Kobudo.

Převzato:
yoseikan.sk

zdroj: youtube.com
zobrazeno: 7512 x

Diskuze

diskuze

Online Chat

svátek má  
dnes je  

Inzerce