Nejbližší akce

Kontakt

Provoz zajišťuje:
ITV Public, s.r.o.
Žebětínek 59
612 00 Brno
Czech Republic

Redakce (korespondence):
ITV Public, s.r.o.
Americká 3
120 00 Praha 2


Email:
redakce@bojovesporty.cz
obchod@bojovesporty.cz
INFO

Tang Soo Do
15.03.2010
Administrator

Tang Soo Do
je korejské bojové umění, sebeobranná disciplína, zformovaná na základě starodávných korejských bojových systémů.
TANG – znamená úder nebo útok
SOO (čti su) – znamená ruce
DO – životní cesta či umění
 
Tang Soo Do je zobrazením věčného trojúhelníku:
těla+mysli+ducha, který je vzájemně propojen. Výcvik je navržen tak, aby poskytoval jedinečnou fyzickou a mentální koordinaci, kterou Tang Soo Do poskytuje. Studenti se učí používat ruce a nohy k napodobení skutečného boje s neozbrojeným, případně ozbrojeným útočníkem. S těmito prvky se učí metoda sebeobrany, která není závislá na síle či technice.

Tělesná zdatnost
Dostat se do dobré fyzické kondice není pouze luxus, ale nutnost pro údržbu dobrého zdraví. Zatímco se učí techniky pro sebeobranu, zvyšuje se flexibilita, síla a koordinace. Systém obsahuje aerobní cvičení vynikající pro kardiovaskulární systém, který pomáhá redukovat váhu.

Mentální síla
Systém zdůrazňuje různé mentálně-fyzické atributy. Studenti jsou trénováni včlenit psychickou koncentraci, sebedisciplínu a respekt k druhým ne pouze v kurzech, ale i v běžném životě. Společně speciálním cvičením, jako meditace a dechová cvičení můžou studenti lépe kontrolovat své emoce.

Sebeobrana, redukce a váha
Syntéza Tang Soo Do technik je vyučována způsobem přizpůsobeným potřebám mužů i žen, která vychází z přirozené charakteristiky stylu. Různé kombinace intenzívního tréninku technik zvyšují sílu a koordinaci nohou, hrudi, paží, hýždí a v oblasti břicha. Zatímco se drilují sebeobranné techniky, pracují všechny svalové skupiny, dochází k redukci tuku a posílení svalů.
 
Převzato:
jkim.cz


zdroj: youtube.com
zobrazeno: 9782 x

Diskuze

diskuze

Online Chat

svátek má  
dnes je  

Inzerce